Toyota Yaris Forums - Ultimate Yaris Enthusiast Site

Go Back   Toyota Yaris Forums - Ultimate Yaris Enthusiast Site > Second Generation Toyota Yaris Main Rooms > Regional Forums > Europe (continental)
  The Tire Rack

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-28-2009, 02:58 PM   #37
caş
caş

caş's Avatar

Drives: 1.3 Yaris HB, manual, 2008
Quote:
Originally Posted by guardiola View Post
oooo..abi maaşallah..süpersin..

google'dan şöyle bir baktım da müthiş işler yapmışsın..hörmet ederim..

dopdolu bir özgeçmişe sahipsin..farklı kulvarlar da olsak darısı başımıza

konu ne zaman ingilizce'den açılsa beni kahreden ÜDS gelir aklıma

çok sıkı çalışmadım ama 72'yi de geçemedim şu sınavdan..
Sizlerin meseği de çok güzel. Şu an hangimiz bir mühendis, bir diş doktoru olmak istemez ki? Gıpta edilecek, herkesin hayalindeki meslekler...

caş is offline   Reply With Quote
Old 01-28-2009, 05:44 PM   #38
caş
caş

caş's Avatar

Selam arkadaşlar,

Aşağıdaki linkte "shark" model anten nasıl duruyor Yarisin üzerinde? Aslında bizim Yarislerin tepesinde anten olmasa da içeride dikiz aynasının üst kısmında bant şeklinde olsa daha iyi olmaz mı?

http://www.yarisworld.com/forums/showthread.php?t=12754

İyi geceler.

Old 01-28-2009, 06:10 PM   #39
orheen
Banned

Drives: Toyota Yaris Terra 1.0 2008
Coşkun abi senden öğreneceğimiz çok şey var. Ben ingilizceyi okuldan sağdan soldan öğrendim ara ara yurtdışı firmaları ile yazışıyorum. Senin bu konuda kitabın var ilk fırsatta kitabını almayı düşünüyorum.

Samimi olarak söyleyeyim forumda şimdiye kadar yazdıklarından da kişiliğine hayranım aramızda kalsın.

Maçı 10 a 7 aldık. 2 golüm 4 asistim var. Ben asist yapmayı çok seviyorum :) Tabi bu aralar aldığım kilolar başıma bela ama havalar ısınana kadar fazlalıkları atacağım inşallah.

Senin bilgisayar yapıldı mı ne alemde?

@guardiola bu forum seni de sardı sanırım

toyota firmasının araçlarının tüm dünyada satılmasının ayrıcalığı
orheen is offline   Reply With Quote
Old 01-29-2009, 03:37 AM   #40
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
Originally Posted by orheen View Post
Coşkun abi senden öğreneceğimiz çok şey var. Ben ingilizceyi okuldan sağdan soldan öğrendim ara ara yurtdışı firmaları ile yazışıyorum. Senin bu konuda kitabın var ilk fırsatta kitabını almayı düşünüyorum.

Samimi olarak söyleyeyim forumda şimdiye kadar yazdıklarından da kişiliğine hayranım aramızda kalsın.

Maçı 10 a 7 aldık. 2 golüm 4 asistim var. Ben asist yapmayı çok seviyorum :) Tabi bu aralar aldığım kilolar başıma bela ama havalar ısınana kadar fazlalıkları atacağım inşallah.

Senin bilgisayar yapıldı mı ne alemde?

@guardiola bu forum seni de sardı sanırım

toyota firmasının araçlarının tüm dünyada satılmasının ayrıcalığı

Maçı kazandığınıza sevindim. Tebrikler. Gençliğimde ben de futbol oynardım, her genç gibi. Ama o zamanlar halı saha falan yoktu malum. Toprak saha oynardık. Oramızı, buramızı parçalardık. Hiç hala sahada futbol oynamak kısmet olmadı. Kilo konusunda ben de dertliyim hiç sorma. Bir yaştan sonra metabolizma yavaşlıyor, vücut yağlarını zor eritiyor.

Bigisayar yapıldı. RAM da bozukmuş, yenisi takıldı. Toplam 140 tl'ye patladı. Sağlık olsun.

Ben DH'deki üye arkadaşların gönderdiği yorumlardan yaptığım gözlemlerim; özellikle Toyota kullanıcılarının kullandığı uslup daha seviyeli ve düzgün olduğu yönünde. Marka fanatikliği yapmıyorum, elbette forumda çok değerli ve bilgi birikimlerinden istifade ettiğimiz pek çok arkadaş var. Ancak 13-15 yaşında ayağı gaz pedalına deymemiş çocuklar bir marka konusunda ahkam kesiliyor, küfürlü sözcükler kullanıyorlar, güzel Türkçemizi bozuyorlar. Diğer bazı kullanıcılar da bu tür kişileri ciddiye alıyor, bir başka değişle ödüllendiriyor. Ben bir yorum yazarken elli kere düşünüyorum, kırıcı olmayayım, ağız dalaşına girmeyeyim diye. Zira günde binlerce kişi bizlerin yazılılarını okuyor, bir bakıma verdiğimiz bilgilerle araç alma konusunda kişileri yönlendiriyoruz.

Elbette ben de bazen kopuyorum, bir-iki sert cevap verdiğim oldu. Sonuçta insanız.

Benim hakkımda yaptığın olumlu yorum ve görüşler için ayrıca teşekkür ederim, sevgili Orhan.

Sağlıcakla kal.
Old 01-29-2009, 06:06 AM   #41
guardiola

guardiola's Avatar

Drives: 2007 Yaris 1.3 M/M
Quote:
Originally Posted by caş View Post
Selam arkadaşlar,

Aşağıdaki linkte "shark" model anten nasıl duruyor Yarisin üzerinde? Aslında bizim Yarislerin tepesinde anten olmasa da içeride dikiz aynasının üst kısmında bant şeklinde olsa daha iyi olmaz mı?

http://www.yarisworld.com/forums/showthread.php?t=12754

İyi geceler.

abi ben bu antene bayıldım..rengi de arabayla aynı..dün rahat 1 saat falan

aramışımdır internette ama Yaris için bulamadım..ordaki eleman eBay'den aldım

demiş ama eBay'de de bulamadım.. bulsam alıcam hemen..hatta 3 tane

alıyım takarız birer tane

@orheen

sardı vallahi ama buradaki arkadaşlar genellikle modifiye tutkunu..

ben pek modifiye çılgını değilim..yapsam da aracın orjinal aksesuarlarını kullanmak

taraftarıyım..
guardiola is offline   Reply With Quote
Old 01-29-2009, 06:09 AM   #42
guardiola

guardiola's Avatar

@caş

abi bir de kaç gündür sorucam unutuyorum..sen sanırım poliset'e (yanlış yazmadım di mi)

spoiler yaptırmıştın..onların yaptığı böyle bişey mi??

http://www.yarisworld.com/forums/ima.../SpoilTint.JPG
Old 01-29-2009, 07:29 AM   #43
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
@caş

abi bir de kaç gündür sorucam unutuyorum..sen sanırım poliset'e (yanlış yazmadım di mi)

spoiler yaptırmıştın..onların yaptığı böyle bişey mi??

http://www.yarisworld.com/forums/ima.../SpoilTint.JPG

Selam sevgili guardiola,

Evet Poliset'e yaptırmıştım. Web adresi:

http://www.poliset.net/automotive_ga...22&sectionid=4

Posta adresi:
Velibaba Mahallesi
Ankara Cad. No.200/A
Pendik.

Tlf: 3079154-55

Murat Bey ile görüşülecek.

Benim Yaris'in fotoğrafları:

http://forum.donanimhaber.com/m_1054...18/key_/tm.htm

O zamanlar bir hayli araştırma yapmıştım. Hem fiyatı cazip, hem de işçiliği iyi. Gayet şık göründüğünü düşünüyorum. Memnun kalacağını düşünüyorum.

Modifikasyon konusunda ben de seninle aynı düşünüyorum. İstanbul yolları malum, delik deşik her yer. Benim yaşa da pek uymaz. Bir de satarken karşındaki alıcı bin-bir soru soracak. Gerileceksin. Ufak tefek modifikasyonlar olabilir. Ama yeni kasa İbiza, Leon, Auris, 207, Subaru, i 30, vb. gibi araçlarda hoş görünüyor.

Sağlıcakla kal.
Old 01-29-2009, 07:55 AM   #44
guardiola

guardiola's Avatar

acaba spoiler'ı bu şekilde de yapabiliyolar mı??
Attached Images

Old 01-29-2009, 10:25 AM   #45
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
acaba spoiler'ı bu şekilde de yapabiliyolar mı??

Özel sipariş üzerine yaptıklarını sanmıyorum. Zira fabrikalarını ziyaret ettiğimde raflarda bir çok hazır, ancak boyanmamış spoiler vardı. Bir çok markaya (Toyota dahil) üretim yaptıklarını söylemişlerdi. TOYOTASA da POLİSET'ın webde yayınladığı ürünlerini bu firmadan alıyormuş. Firmadan Murat Bey söylemişti. Çok ilgileniyorlar gerçekten.

Old 01-29-2009, 10:56 AM   #46
orheen
Banned

Ben ön alta spoyler düşünüyorum şöyle ince saçtan. Aracın altına giren havayı keser bu sayede aracın yere tutunması artar. Yüksek hızlarda iyi iş görebilir. Gerçi polisetin de buna yönelik ürünleri vardır, artık pendik tarafına yolum düştüğünde bakarım.
Old 01-29-2009, 11:38 AM   #47
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
Ben ön alta spoyler düşünüyorum şöyle ince saçtan. Aracın altına giren havayı keser bu sayede aracın yere tutunması artar. Yüksek hızlarda iyi iş görebilir. Gerçi polisetin de buna yönelik ürünleri vardır, artık pendik tarafına yolum düştüğünde bakarım.
Sevgili Orhan,

Marşpiyel ve tamponlar arabayı gerçekten çok hoş gösteriyor. İstanbul yolları malum. Kasiler ve çukurlarla dolu her. Yüksekçe bir kasise biraz hızlı girdinmi o sürtünme sesi yok mu, içim cız ediyor vallahi.

İstanbul'a geldiğinde görüşelim.
Old 01-29-2009, 12:11 PM   #48
guardiola

guardiola's Avatar

evet tampon spoilerleri gerçekten çok yakışıyo yaris'e ama istanbul yolları berbat..
Old 01-29-2009, 12:27 PM   #49
guardiola

guardiola's Avatar

sunroof da süper olurdu..
Attached Images

Old 01-29-2009, 12:28 PM   #50
orheen
Banned

Coşkun abi iyi olur vallahi bende görüşmek isterim. İstanbulda trafik ve yollar gerçekten kötü.

@sunroof ilginç olmuş :) Sonradan açılan sunroofları kötülüyolar ama tabi ustasına da bağlı. Polisette bu tarz uygulamalar varmıdır acaba?
Old 01-29-2009, 01:21 PM   #51
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
Coşkun abi iyi olur vallahi bende görüşmek isterim. İstanbulda trafik ve yollar gerçekten kötü.

@sunroof ilginç olmuş :) Sonradan açılan sunroofları kötülüyolar ama tabi ustasına da bağlı. Polisette bu tarz uygulamalar varmıdır acaba?
Ben yarın istersen telefon açıp sorarım firmaya, sevgili Orhan. Ancak hiç tavsiye edilmiyor. Sunroof'un çerçevesindeki lastikler zamanla deforme olur, su sızdırır, çerçeve demirleri zamanla paslanır, açıp kapatırken tutukluk yapar, şöyle yağ gibi kaymaz anlayacağın.

Benim önerim hiç bu işe girişme. Güzelim Yarisin tavanı kesiliyor, ben bakamam arabama işlem yapılırken, içim gider. İkinci elini de düşürürsün. Usta ne kadar iyi de olsa orjinali gibi olmaz. Sonra pişman olursun. Daha önce benzer olumsuzlukları yaşayan arkadaşlardan biliyorum.

Yarın Poliset'i arar sorarım.

Old 01-29-2009, 01:31 PM   #52
guardiola

guardiola's Avatar

abi şu tavan spoileri olayını da sorarsan çok sevinirim..
Old 01-29-2009, 01:55 PM   #53
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
abi ben bu antene bayıldım..rengi de arabayla aynı..dün rahat 1 saat falan

aramışımdır internette ama Yaris için bulamadım..ordaki eleman eBay'den aldım

demiş ama eBay'de de bulamadım.. bulsam alıcam hemen..hatta 3 tane

alıyım takarız birer tane

@orheen

sardı vallahi ama buradaki arkadaşlar genellikle modifiye tutkunu..

ben pek modifiye çılgını değilim..yapsam da aracın orjinal aksesuarlarını kullanmak

taraftarıyım..
Sevgili guardiola,

“Shark” tipi antenleri internette araştırdım. Aşağıdaki linklerden ilkinde bizim Yarisler için de var. Hatta anteni monte edilmiş bir fotoğrafı da mevcut. Oldukça şık duruyor. Ancak fiyatı oldukça pahalı. 69 USD.

İkinci site hepsiburada.com. fiyatı cazip. Güvenli bir site biliyorsundur. Sipariş verdikten iki iş günü sonra ürün eve teslim ediliyor.

Üçüncü sitedeki antenler de hoş, fiyatları da!!! 72 USD’cık. Nasıl monte edileceğini de gösteriyor, teknik bilgilerle donatmış.

Dördüncü sitedeki antenler dekoratif amaçlı, maksat görüntü olsun. Fiyatı da oldukça cazip.14.05 USD. Zaten bu tip antenleri Türkiye’de rahatlıkla bulabilirsin, çok daha ucuz fiyata. Çin malıdır mutlaka. Yurtdışından sipariş vermek anlamsız.

Benim favorim nedir diye soracak olursan, 1. sitedeki antenler derim.

1)
http://www.visualgarage.com/html_gallery/index.php

2)
http://www.hepsiburada.com/modacar-e...ctId=otm760204

3)
http://74.125.77.132/search?q=cache:...lnk&cd=4&gl=tr

4)
http://209.85.129.132/search?q=cache...lnk&cd=7&gl=tr

Old 01-29-2009, 01:58 PM   #54
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
abi şu tavan spoileri olayını da sorarsan çok sevinirim..
Elbette sorarım, benim takdırdığımkinden mi?

Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules