Toyota Yaris Forums - Ultimate Yaris Enthusiast Site

Go Back   Toyota Yaris Forums - Ultimate Yaris Enthusiast Site > Second Generation Toyota Yaris Main Rooms > Regional Forums > Europe (continental)
  The Tire Rack

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-27-2009, 04:44 PM   #19
orheen
Banned

Drives: Toyota Yaris Terra 1.0 2008
Burası DH e alternatif oldu aslında iyide oldu, artık ordan ceza alırsam o arada burda yazmaya devam edebilirim. Yarisworld ta çok güzel konular var. Birde kendiniz yapın diye bir bölüm var yarise yapılabilecek modifiyeleri gösteriyor.

Coşkun abi sen sevdin burayı :) Her yerin tadı ayrı, burası sırf yarisçilerin bide tüm düynya burada. Toyota nın dünya markası olmasının avantajını kullanıyoruz.
orheen is offline   Reply With Quote
Old 01-27-2009, 04:57 PM   #20
orheen
Banned

Coşkun abi nereleri okuyorsun? Hangi bölümdesin? Arkadaşlık isteği gönderdim bu arada :)
Old 01-27-2009, 05:02 PM   #21
caş
caş

caş's Avatar

Drives: 1.3 Yaris HB, manual, 2008
Quote:
Originally Posted by orheen View Post
Burası DH e alternatif oldu aslında iyide oldu, artık ordan ceza alırsam o arada burda yazmaya devam edebilirim. Yarisworld ta çok güzel konular var. Birde kendiniz yapın diye bir bölüm var yarise yapılabilecek modifiyeleri gösteriyor.

Coşkun abi sen sevdin burayı :) Her yerin tadı ayrı, burası sırf yarisçilerin bide tüm düynya burada. Toyota nın dünya markası olmasının avantajını kullanıyoruz.
Acayip tuttum bu forumu sevgili Orhan. "Kendiniz Yapın" bölümüne de bakarım, sağ olasın. Vallahi bu gün YW'da (yarisworld'ün kısaltılmışı olduğunu öğrendim)dört-beş yere mesaj gönderdim. Senin de daha önce dediğin gibi Yaris kullanıcıları daha farklı oluyor. Bunu yollarda da gözlüyorum.

Dediğin gibi DH'e iyi bir alternatif oldu.

Sağlıcakla kal.
caş is offline   Reply With Quote
Old 01-27-2009, 05:10 PM   #22
orheen
Banned

Birde buranın forum düzeni falan da baya iyi. Bi ara yeni bi konu açıp o grafikleri koyayım bakalım nası tepki alıcam hani opt hız muhabbetlerini :)

Neyse ben gene kaçar hadi iyi geceler
Old 01-27-2009, 05:33 PM   #23
caş
caş

caş's Avatar

Vallahi tam takıldığım bir yer yok, sevgili Orhan. Bir Kanada'ya takılıyorum, bir Amerika'ya, bir İngiltere'ye. Uzak Doğu ve Ortadoğu'dan uzak duruyorum, korkuyorum açıkçası. Dün sanırım o bölgelere ait linkleri tıklarken virüs kaptım.

Şimdilik forumu tanımaya çalışıyorum. Bir-kaç gün içinde alışırım foruma. Senin DH'deki istatiksel verilerle ilgili çalışmanı YW'de yayınlarsan, bomba olur sana söyleyeyim. Tepkilerini merak ediyorum.

İyi geceler.
Old 01-27-2009, 05:43 PM   #24
caş
caş

caş's Avatar

Quote:
Coşkun abi nereleri okuyorsun? Hangi bölümdesin? Arkadaşlık isteği gönderdim bu arada :)
Arkadaşlık isteğini onayladım, tam anlayamamıştım baştan. OK.

İyi geceler.

Old 01-28-2009, 05:05 AM   #25
guardiola

guardiola's Avatar

Drives: 2007 Yaris 1.3 M/M
türkiye'deki 1.0,1.3 ve 1.4 motor seçenekleri hangi ülkelerde var tam anlayamadım

doğrusu.. eeee,adamlarda %80 ÖTV mi var..alıyolar 1.8lt, biniyolar

canavar gibi..
guardiola is offline   Reply With Quote
Old 01-28-2009, 05:09 AM   #26
orheen
Banned

Quote:
Originally Posted by guardiola View Post
türkiye'deki 1.0,1.3 ve 1.4 motor seçenekleri hangi ülkelerde var tam anlayamadım

doğrusu.. eeee,adamlarda %80 ÖTV mi var..alıyolar 1.8lt, biniyolar

canavar gibi..
Yani

Fransada üretilen 1.0 1.3. ve 1.4 ler avrupada ve asyada satılıyor.

Amerikada üretilen 1.5 ve 1.8 ler diğer kıtalarda satılıyor diye biliyorum.
Old 01-28-2009, 05:11 AM   #27
guardiola

guardiola's Avatar

gözüm kalıyo vallahi..
Old 01-28-2009, 09:06 AM   #28
orheen
Banned

Benim yağ değişim zamanı gene geldi. Haftasonu gidip yağ değiştiricem bakalım nekadar bayılıcam.

Buranın resimlerine bayılıyorum ya çok eğlenceliler :) Diğer forumlara türkçe mi yazıyorsunuz yoksa ingilizce mi? Türkçe yazmak yasakmı acaba bilginiz varmı?
Old 01-28-2009, 09:11 AM   #29
caş
caş

caş's Avatar

Selam arkadaşlar,

1.5 ve 1.8 motor seçeneklerinin Avrupa piyasasına sürülmemesinin nedeni ne olabilir. ÖTV Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da yüksek olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Bu arada 1.8 motor bizim Yarisleri uçurur arkadaşlar. Zabdedilmesi mümkün olmaz.

Sedan Yarislerin Türkiye piyasasına sürülmemesinin nedeni bence Corolla’nın satışında düşüşe sebebiyet verebilmes. Bana göre HP Yarislerin tipi sıra dışı. Sedanların çok fazla albenisi yok. Benzer çizgilere sahip bir çok marka var yurdumuzda.

Sağlıcakla kalın.

Old 01-28-2009, 09:30 AM   #30
orheen
Banned

1.8 lerin dişli oranlarına bakmak gerek. Eğer bizimkiler gibiyse hakikaten uçurur :) Ama onlar büyük lastik kullanıyor o bir miktar ivmelenmeyi azaltır.

Üretimi amerika kıtasında yapılıyor bence nakliyatında fiyatı arttıracağı düşüncesiyle getirmiyorlar. Halbuki yarisin kasası hakikaten sıradışı yani bu kasa daha birçok projede kullanılabilir.

Örneğin hibrite dönüştürülerek tam bir yakıt tasarruf canavarı olabilir!

Şu anda hollywood yıldızları toyota prius kullanıyor. Çevreci olduklarını göstermek için. Yani normalde 7.5 gibi yakacak aracı 4.5 e indirmişler. yani 5.4 yakan bi araç çok rahat 3 e indirilebilir. Ne dersiniz :D
Old 01-28-2009, 10:45 AM   #31
guardiola

guardiola's Avatar

Quote:
Originally Posted by caş View Post
Selam arkadaşlar,

1.5 ve 1.8 motor seçeneklerinin Avrupa piyasasına sürülmemesinin nedeni ne olabilir. ÖTV Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da yüksek olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Bu arada 1.8 motor bizim Yarisleri uçurur arkadaşlar. Zabdedilmesi mümkün olmaz.

Sedan Yarislerin Türkiye piyasasına sürülmemesinin nedeni bence Corolla’nın satışında düşüşe sebebiyet verebilmes. Bana göre HP Yarislerin tipi sıra dışı. Sedanların çok fazla albenisi yok. Benzer çizgilere sahip bir çok marka var yurdumuzda.

Sağlıcakla kalın.

zabdedilir abi bence..çünkü lastikler, amortisörler de farklıdır sonuçta..

arkaya da disk frenleri koymuşlar zaten..

sedanları ben de beğenmedim..hele içi milli felaket
Old 01-28-2009, 10:48 AM   #32
guardiola

guardiola's Avatar

Quote:
Benim yağ değişim zamanı gene geldi. Haftasonu gidip yağ değiştiricem bakalım nekadar bayılıcam.

Buranın resimlerine bayılıyorum ya çok eğlenceliler :) Diğer forumlara türkçe mi yazıyorsunuz yoksa ingilizce mi? Türkçe yazmak yasakmı acaba bilginiz varmı?
en az bi 175 tl alırlar..10 bin bakım mı olacak??

valla diğer forumlara daha yazmadım ama yazarsam da ingilizce yazarım..

sonra türkler geldi forumun içine etti dedirtmeyelim
Old 01-28-2009, 11:40 AM   #33
caş
caş

caş's Avatar

Quote:

Solda caş'ın üzerine oku getirdiğinde "Find more posts by caş" yazsı beliriyor. Onu tıkladığında gönderilen mesajların dökümü çıkıyor.

Vallahi ben action olsun diye dört-beş yere mesaj gönderdim. Belki de ilk günlerin heyecanı ve hevesidir. Türkçe yazsak sakınca olmaz, ama kim okur?

Sevgili Orhan, senin Yaris kaç km'de? 20.000'de mi? Garanti süresi doldu mu? Ben 10.000 km'lik bakıma sanırım Haziranda falan götüreceğim. Şu anda 6.400 km civarında.

Sağlıcakla kal.
Old 01-28-2009, 11:48 AM   #34
orheen
Banned

Quote:
Originally Posted by caş View Post
Solda caş'ın üzerine oku getirdiğinde "Find more posts by caş" yazsı beliriyor. Onu tıkladığında gönderilen mesajların dökümü çıkıyor.

Vallahi ben action olsun diye dört-beş yere mesaj gönderdim. Belki de ilk günlerin heyecanı ve hevesidir. Türkçe yazsak sakınca olmaz, ama kim okur?

Sevgili Orhan, senin Yaris kaç km'de? 20.000'de mi? Garanti süresi doldu mu? Ben 10.000 km'lik bakıma sanırım Haziranda falan götüreceğim. Şu anda 6.400 km civarında.

Sağlıcakla kal.
Coşkun abi yazılarını okudum, ingilizcen baya iyimiş sanırım işte ingilizceni kullanıyorsun?

Benim araba 16 binde ama yağ değiştireli 8 ay oldu. o zaman 7 binde idi. Nolur nolmaz yağını değiştireyim diyorum 20 bin bakımını yaz başı yaptırıcam. Ben 10 bin bakımlarını ayrı yağ değişimlerini ayrı yaptırıyorum. 10 bini dolduramazsam 8 ayda bir değiştiricem garanti süresi dolana kadar. Sonra kendim değiştiricem.

Coşkun abi yazın arabanla bi güney turu yap sende. Şöyle çanakkaleden aşağıya doğru bi in izmir çeşme kuşadası didim bodrum marmaris datça fethiye kaş antalya bi yap bence Araba yol görsün

Ben yazın öyle bi uzun yol düşünüyorum şöyle bi 10 günlük sahil şeridi gezintisi kısmetse.

Halı saha maçına gidiyorum sonra görüşürüz
Old 01-28-2009, 01:11 PM   #35
caş
caş

caş's Avatar

Sevgili Orhan,

Senin İngilizcen de çok iyi. Ben emekli banka yöneticisiyim. Çalıştığım (Genel Müdürlük) departmanda yurtdışı bankalarla irtibatı ben sağlardım. Daha sonra esas mesleğim İngilizce öğretmenliğine döndüm. Özel bir lisedeyim. Daha önce üniversitede hocalık yaptım. Dört adet Alfa Yayınevi tarafından yayınlanmış eserim var. İnternetten araştırabilirsin. "Coşkun Yeni" kitapları yazdın mı çıkıyor.

Maalesef okullarda yaptığım öğretmenliğimde İngilizcem oldukça geriledi. Çok kıstlı ve dar çerçevede kullanabiliyorum İngilizcemi. Yine de buna da şükür. 15 günlük bir sömestir tatili var. Bu yüzden müsait vaktim çok oluyor.

Senin mühendis olduğunu biliyoruz. Sen İngilizceyi nerede öğrendin? Sevgili guardiola da hatırladığım kadarıyla diş doktoru.

Halı saha maçının sonucunu bildirir misin?

Sağlıcakla kal.

Last edited by caş; 01-28-2009 at 03:09 PM.
Old 01-28-2009, 02:20 PM   #36
guardiola

guardiola's Avatar

oooo..abi maaşallah..süpersin..

google'dan şöyle bir baktım da müthiş işler yapmışsın..hörmet ederim..

dopdolu bir özgeçmişe sahipsin..farklı kulvarlar da olsak darısı başımıza

konu ne zaman ingilizce'den açılsa beni kahreden ÜDS gelir aklıma

çok sıkı çalışmadım ama 72'yi de geçemedim şu sınavdan..
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules